Piękne wieści napłynęły do nas z Paryża – dwie polskie produkcje otrzymały nagrody na Game Connection. Dokładnie chodzi o 911 Operator od Jutsu Games oraz Bushy Tail od Fuero Games.

Już wczoraj na Twitterze o sukcesach Polaków informował Jakub Marszałkowski.

 

 

 

Dziś natomiast otrzymaliśmy zdjęcia z rozdania nagród:

Zdecydowanie jest to wielki sukces, patrząc nie tylko na konkurencję ale również na rangę całej imprezy. Bushy Tail otrzymało nagrodę w kategorii – Best Storyteling, natomiast 911 Operator zgarnęło statuetkę w kategorii Best PC. Oprócz wyżej wymienionych produkcji jedną z nominowanych gier był Bohemian Killing od studia The Moonwalls. Niestety w tym roku Marcin Makaj musiał pogodzić się z brakiem wyróżnienia.

Więcej informacji na temat nominacji polskich gier do nagród Game Connection znajdziecie w tekście Michała.

My natomiast zostawiamy głos zwycięzcom:

Cieszymy się niezmiernie z pozytywnego odbioru gry BushyTail, mimo, że jest ona jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcji. Zachęcamy do śledzenia progressu z developmentu gry oraz informacji odnośnie naszej przyszłej kampanii Kickstarterowej na profilu Facebookowym gry.

Równocześnie korzystając z okazji chcielibyśmy dodać, że aktywnie poszukujemy partnerów pod kątem finansowania i publishingu BushyTail – powiedział Stanisław Fiedor CEO Fuero Games

Tak natomiast sukces studia Jutsu Games komentuje Bartek Gajewski:

Cały zespół jest dumny z nagrody. To zawsze miłe być docenionym, szczególnie na zagranicznych wydarzeniach. Mamy nadzieję że nagroda przyczyni się do szerszego rozpropagowania naszej gry, także nadchodzącej wersji mobilnej i konsolowej. Liczymy, że zawarte w niej instrukcje faktycznie przyczynią się do ratowania życia i zdrowia, co wiemy że już się dzieje. Możliwe, że to też dostrzega jury konkursów.

Jeszcze raz gratulujemy obu ekipom. Zdecydowanie są to zasłużone statuetki – miałem ogromną przyjemność zagrać we wczesną wersję 911 Operator na Digital Dragons 2016 i już wtedy było widać wielki potencjał tej produkcji. Natomiast Bushy Tail zauroczyło wszystkich graczy na polskim stoisku podczas targów PAX West.

Comments

comments