W ubiegłym roku pisałem, że dzięki sklepowi Retronics na rynek trafiło 10 limitowanych kolekcjonerskich wydań reedycji polskich gier z Atari XL/XE. Kilka miesięcy później doszła kolejna dziesiątka, a dziś seria liczy już 40 tytułów.

Kolekcja zawierająca największe hity takich legendarnych studiów jak L.K. Avalon, Mirage czy ASF rozrosła się do czwartej dziesiątki. Aktualnie wiemy, że 4. seria zawierać będzie na pewno takie hity jak Barahir, Dziedzictwo Gigantów i Upiór. Do tego pojawi się pierwsza w kolekcji gra studia Krysal Software – Najemnik. Krążą też plotki, że w najnowszym wypuście pojawią się dwie kultowe gry L.K. Avalonu – Robbo i Misja. Ale o tym dowiemy się zapewne w ciągu kilku tygodni/miesięcy.

Warto też wspomnieć, że kolekcja rozrosła się o pierwsze gry na Commodore 64. Są to także produkcje Laboratorium Komputerowego Avalon – Hans Kloss i Agent UOP. Niedawno pojawiła się też edycja kolekcjonerska nowopowstałej gry „07 Zgłoś się” (Muffy Kaz Caruso), którą oczywiście już kupiłem. Limitowany do 50 sztuk nakład tylko mnie do tego przekonał.

Pierwsza dziesiątka była wydana w wersji kolekcjonerskiej w postaci dużych pudełek – zawierających kasetę lub dyskietkę. Kolejne wyszły na taśmach, co znacznie obniżyło cenę. Ostatnio Retronics zapowiedziało, że kolejne wersje kolekcjonerskie z dyskietką, będą wydane jewel boxie rozmiaru A5.

Polecam odwiedzić stronę Retronics i ogarnąć i fanpage na Facebooku, bo to właśnie tam ogłaszane są wszystkie nowości i plany związane z serią. Ewentualnie możecie czekać na mojego kolejnego newsa.

Seria reedycji polskich gier:

1. seria:
Caveman (Mirage)
Dwie Wieże (ASF)
Fred (L.K. Avalon)
Hans Kloss (L.K. Avalon) (+ Commodore 64)
Klątwa (L.K. Avalon)
Kult (ASF)
Magia (Mirage)
Miecze Valdgira (ASF)
Operation Blood (Mirage)
Władcy Ciemności (L.K. Avalon)

2. seria:
Bang Bank! (Mirage)
Bertyx (Mirage)
Battle Ships (Mirage)
Kernaw (L.K. Avalon)
Uczeń Czarnoksiężnika (L.K. Avalon)
Artefakt Przodków (ASF)
Krucjata (ASF)
Magia Kryształu (ASF)
Miecze Valdgira II: Władca Gór (ASF)
Monstrum (ASF)

3. seria:
A.D. 2044 (L.K. Avalon)
Alchemia (Mirage)
Barbaian (L.K. Avalon)
Mózgpocesor (Mirage)
Problem Jasia (Mirage)
Pzemytnik (ASF)
Saper (L.K. Avalon)
Skarbnik (ASF)
Special Forces: Operation Blood II (Mirage)
Trix (L.K. Avalon)

4. seria:
Barahir (L.K. Avalon)
Dziedzictwo Gigantów (Mirage)
Najemnik (Krysal Software)
Upiór (L.K. Avalon)

Inne wydania:
07 Zgłoś się (Muffy Kaz Caruso) – Edycja kolekcjonerska
Agent UOP (L.K. Avalon) – Commodore 64

Comments

comments