W maju pisałem o kolekcji polskich gier Atari XL/XE Collector’s Edition, które wydała firma Retronics. Dobre wieści są takie, że w produkcji jest dziesiątka!

Monstrum, Krucjata, Uczeń Czarnoksiężnika czy Miecze Valdgira II znane są wszystkim posiadaczom maszynek Atari. Sentyment sentymentem, ale chyba każdy chciałby na półce posiadać takie perełki w nowych, ale wyjątkowo udanych wydaniach. Pierwszą dziesiątkę możecie już kupić, a w przygotowaniu jest kolejna. Tym razem będą to:

– Bang Bank!, Bertyx, Battle Ships od studia Mirage
– Kernaw i Uczeń Czarnoksiężnika od LK Avalon
– Monstrum, Artefakt Przodków, Krucjata, Magia Kryształu i Miecze Valdgira II: Władca Gór od ASF

Atari XL/XE Collector’s Edition

Każde wydanie jest limitowane do 100 sztuk, ale nie jest to zwyczajne pudełko z niczym. Specjalnie przygotowane i odświeżone okładki nawiązujące do oryginałów, wydane na kasetach magnetofonowych – choć 20% każdego nakładu będzie na dyskietkach, oczywiście wszystko z odpowiednimi naklejkami. We wnętrzu pudełka znajdować się będzie także instrukcja i mapa – absolutny klasyk. A wszystko w specjalnych wytłoczkach, co by nie latało po pudełku jak to bywało w tamtych czasach.

Czy warto? Pytanie retoryczne, zwłaszcza dla takich zbieraczy polskich gier jak ja. Będą pięknie prezentować się obok oryginałów, które w kolekcji powinien mieć każdy fan Atari. I proponuję się pośpieszyć, bo nakład nie jest niewyczerpany, zwłaszcza że istnieje możliwość zamawiania w postaci abonamentu.

Atari XL/XE Collector’s Edition

Comments

comments