Gliwicki The Farm 51 w sumie dość niedawno opublikował swoją aplikację Chernobyl VR Project. Okazuje się, że to nie jedyna produkcja związana z Czarnobylem, miejscem znanym wszystkim z katastrofy atomowej w 1986 roku.

W kwietniu Wojciech Pazdur z The Farm 51 powiedział mi, że studio pracuje nad trzema produkcjami: Chernobyl VR Project, Get Even i World War 3, a w głowach mają kolejny projekt.

„Myślimy już dość szczegółowo o nowej rzeczy po Get Even, z tym, że nie wiem czy zapowiemy ją w tym roku.” – mówił Pazdur.

Oficjalna zapowiedź nie padła, ale w wywiadzie udzielonym Ekspertowi Ceneo zdradził on, że chodzi konkretnie o grę poświęconą katastrofie w Czarnobylu.

„[…] przygotowujemy się do gry, która pokaże, jak Czarnobyl wygląda teraz, jak wyglądał trzydzieści lat temu za czasów sowieckich, i jak będzie wyglądał w przyszłości, kiedy wszystko się zmieni. […] będziemy robić grę bazującą na Czarnobylu […] Na bazie doświadczeń, które zebraliśmy, mamy w planie na najbliższe lata stworzenie gry poświęconej Czarnobylowi. Równie poważnej i nie nastawionej na bezmyślną rozrywkę.”

Jak już wiemy – o czym dowiedział się Mateusz, Get Even będzie prezentowane na Gamescomie. Jako, że większość ludzi pracuje aktualnie nad tą grą, a premierę planują na przełomie I i II kwartału 2017 roku, zostaje pytanie co dalej? Czy wezmą się ostro za World War 3, czy jednak – jak to mają w zwyczaju – będą tworzyć kilka projektów na raz, w tym nową grę o Czarnobylu? Monitorujemy sytuację, więc jak tylko coś będziemy wiedzieć, to dowiecie się o tym jako pierwsi.

Comments

comments