Niespodzianka dla fanów polskich gier na 8-bitowe komputery Atari.

Na wydanej niedawno składance Atari 50: The Anniversary Celebration, która prezentuje 50 lat tej marki na rynku, znalazło się ponad 100 gier. Obejmują one aż siedem różnych platform: Arcade, 2600, 5200, 7800, 8-bitowe komputery Atari oraz – po raz pierwszy na nowoczesnych konsolach – Atari Lynx i Jaguar. W wydaniu tym znajdziemy także ciekawostki historyczne, ponad 60 minut nowych wywiadów i materiały dokumentalne.

Wśród wielkiej liczby hitów znajdujących się na składance jest też polska produkcja Yoomp!. Gra została stworzona przez czołówkę polskiej sceny Atari w osobach Marcin 'Eru’ Żukowski, Łukasz 'X-Ray’ Sychowicz, Bartek 'BeWu’ Wąsiel i Piotr '0xF’ Fusik. Jak podaje encyklopedia atariki: „całość wykorzystuje pewne sztuczki programistyczne, które do tej pory można było zobaczyć tylko w produkcjach scenowych.” Polecam też odwiedzić odlschoolową oficjalną stronę gry.

Atari 50: The Anniversary Celebration trafiło w wersjach pudełkowych na PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xboksa. Wersja na Switcha została wydana jako Steelbook Edition i zawiera oczywiście steelbooka, kartonową nakładkę oraz okolicznościowy plakat. Grę na różne platformy można kupić w granicach 160-180 zł.

Comments

comments