W lutym krakowski Bloober Team zapowiedział, że odświeżona przez Anshar Studios wersja Observer: System Redux trafi do pudełek. Nie doprecyzowali jakich, a tu sytuacja zmieniła się o 180 stopni.

„Problem” w tym, że miesiąc temu wiedzieliśmy tylko o wersjach na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S. Czyli tamta zapowiedź dotyczyła nowej generacji konsol. A tu w połowie marca spółka zaskoczyła wszystkich: Observer: System Redux trafi na PlayStation 4 i Xboksa One. Stanie się to w trzecim kwartale tego roku, czyli gdzieś pomiędzy lipcem a wrześniem. O ile „gorzej” będzie wyglądać, tego nie wiemy, choć nie oszukujmy się, poprzednia generacja konsol ma już swoje lata. Mimo to pierwotny Observer wyglądał bardzo dobrze.

Ale do brzegu. W raporcie ESPI studio podało, że zapowiedź gry na PlayStation 4 i Xboksa One dotyczy także wersji pudełkowych. Zakładam więc, że na PS4 będzie oddzielne od PlayStation 5, za to na konsole Xbox – co jest ostatnio normą – będzie to wydanie łączone, w jednym pudełku wersja na Xbox Series X|S i Xbox One. Teraz pozostaje czekać na konkrety.

W poniedziałek wydanie Observer: System Redux oraz The Medium potwierdził polski wydział wydawnictwa Koch Media. Niestety nie określono na jakie platformy wyjdą wspomniane wersje pudełkowe.

Przypomnę tylko, że podstawowy Observer doczekał się Wydania Specjalnego na PC, pudełkowego wydania na PlayStation 4, a w kolejce jest też wersja na Switcha.

Comments

comments