Cyberpunkowy horror Observer krakowskiego Bloober Teamu będzie miał premierę już na dniach. W oczekiwaniu na ogranie postanowiłem sprawdzić Wydanie Specjalne Observer, które w Polsce wypuściło Techland Wydawnictwo.

W grze wcielimy się w Daniela Lazarskiego – granego przez Rutgera Hauera (Łowca Androidów, Batman: Początek czy Sin City), jednego z neuronowych detektywów, którzy zwani są Obserwatorami. Elitarna jednostka potrafi hackować i przejmować umysły przestępców, dzięki czemu prawda zawsze wyjdzie na jaw. Pewnego dnia główny bohater dostaje wiadomość od swojego zaginionego syna, co jest początkiem nowego śledztwa. Nie ma co spamować scenariuszem, ten poznacie samodzielnie. Warto jeszcze wspomnieć, że w Observer występuje także Arkadiusz Jakubik.

Wróćmy polskiego pecetowego wydania, którego zdjęcia znajdziecie na dole. Całość zapakowana jest w pudełko, znane chociażby z innego horroru krakowian – Layers of Fear: Edycja Konesera, które oczywiście zdobi twarz wspomnianego Rutgera Hauera. W środku, prócz samej gry na płycie, znajduje się olbrzymi plakat, kilkudziesięciostronicowy artbook oraz cyfrowe dodatki, ale o nich za chwilę. W książce znajdują się podziękowania od twórców oraz ogrom świetnych ilustracji. Od bohaterów, poprzez przeciwników, świat Observera, po plakaty zawarte w grze. Bardzo przyjemny dodatek z mnóstwem ciekawych rysunków.

Największym plusem cyfrowej zawartości płyty jest fankit i oryginalna ścieżka dźwiękowa. W tym pierwszym znajdują się obrazki z gry, awatary, różnego rodzaju plakaty i tapety dla kompa. Wisienką na torcie jest mroczna muzyka z gry, którą skomponował Arkadiusz Reikowski. 13 kawałków to ponad 40 minut niepokojących cybernetycznych dźwięków. Tego naprawdę trzeba posłuchać.

Arkadiusz Reikowski – Observer original soundrack
01. Observer – The Year Is 2084 (1:58)
02. Observer – The City View (1:05)
03. Observer – You’re Not In Control (feat. Księżyc) (3:11)
04. Observer – I Am What They Fear (1:23)
05. Observer – Lockdown (1:44)
06. Observer – Altered Brain (2:30)
07. Observer – The Church (feat. Księżyc) (1:46)
08. Observer – Mirror Me – Mother Queen (7:31)
09. Observer – Wolfman (feat. Księżyc) (3:50)
10. Observer – Into Your Dreams (feat. Księżyc) (2:00)
11. Observer – Whatever It Takes (4:15)
12. Observer – End Titles (4:04)
13. Observer – Mirror Me – Observe Who (Bonus Track, feat. Arkadiusz Reikowski) (5:12)

Wydanie Specjalne Observer można kupić w przedziale cenowym 65 – 75 zł, w zależności od sklepu. Czy warto? Prawdopodobnie w tej cenie dostaniemy na steamie samą grę, więc wszystkie bonusy wychodzą za darmo. Chyba nie muszę tego tłumaczyć. A gdyby ktos pytał, to gra wyjdzie także na PlayStation 4 i Xboksa One, ale bez wydania pudełkowego. Poniżej znajdziecie zdjęcia zawartości oraz kilka przykładowych obrazków z fankita.

Comments

comments