To się nie dzieje naprawdę 🙂 Archaica: The Path Of Light studia TwoMammoths w końcu, po wielu latach ma datę premiery.

Żeby nie było, jako fan gier logicznych bardzo liczę na dzieło Piotra Tureckiego i Marcina Tureckiego (zbieżność nazwisk przypadkowa). Pierwszą grywalną wersje katowałem już na PGA w październiku… 2014 roku. Wtedy data premiery była wyznaczona na rok 2015, ale jak widać, ekipa zaliczyła „mały” poślizg. Zapytałem więc Marcina, jak się sprawy mają.

„W końcu nadszedł czas i trzeba wypuścić dziecko na świat 😉 Elementy gry, które były intensywnie rozwijane przez ten długi okres deweloperki to m.in. zagadki – postaraliśmy się, żeby były naprawdę dobre czy grafika – nauczyłem się w międzyczasie tworzyć grafikę 3D ;). Dodaliśmy też wiele skomplikowanych urządzeń, które gracz poznaje przez cały czas gry, mechanikę Hidden Object, by zmęczony zagadką gracz miał możliwość odprężenia się bez opuszczania świata gry. Wypracowaliśmy również bardzo interesujący system podpowiedzi, który stopniowo naprowadza gracza na rozwiązanie i nie odbiera satysfakcji z gry. Są też elementy fabuły, opatrując ją bardzo ciekawą narracją i stworzyliśmy 6 odmiennych stylistycznie krain, które prowadzą gracza przez zakamarki nieznanego świata. No i wiele by jeszcze wymieniać.” – mówi Marcin Turecki.

Archaica: The Path of Light to klasyczna gra logiczna, z piękną oprawą, która już lata temu robiła wrażenie. Zadanie gracza jest pozornie proste: przy pomocy luster doprowadzić promień lasera do celu. Ale z poziomu na poziom robi się trudniej, pojawiają się też różnego rodzaju przeszkadzajki.

No i najważniejsza informacja, czyli data premiery. Archaica: The Path of Light wyląduje na Steamie 8 września tego roku, więc za niecały miesiąc. Nareszcie 🙂

Comments

comments