Pytanie tylko jakich, bo PC jest praktycznie pewny.

Studio Bloober Team poinformowało, że podpisało umowy z Koch Media GmbH, na dystrybucję pudełkowych wydań gier The Medium i Observer: System Redux. Obie mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Niestety komunikat nie zawiera informacji, na jakie platformy. Przypomnę tyko, że Observer: System Redux w listopadzie 2020 r. wyszedł na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a The Medium w styczniu tego roku na PC i najnowszą konsolę Microsoftu. Zakładam, że obie trafią w pudełkach na PC, ale co z konsolami? Koch Media lubi wydawać fizyczne gry na wszystkich platformach, ale sprawdźmy, jak było z produkcjami Bloober Teamu w przeszłości.

Pomijając wersje PC, bo chyba wszystkie gry krakowskiego studia – począwszy od serii Music Master: Chopin – wychodziły w pudełkach na komputery osobiste. Z mojej kolekcji wynika, że większość ich produkcji trafiło (lub trafią) w wydaniach fizycznych na konsole, począwszy od generacji PS4/XOne, ale nie na wszystkie. Zresztą sami zobaczcie:

  • Brawl (PS4, Switch) – pudełka: brak
  • Layers of Fear (PS4, XOne) – pudełka: PS4
  • Observer (PS4, Switch, XOne) – pudełka: PS4, Switch
  • Layers of Fear: Legacy (Switch) – pudełko: Switch
  • Layers of Fear 2 (PS4, XOne) – pudełka: brak
  • Blair Witch (PS4, Switch, XOne) – pudełka: PS4, Switch, XOne
  • Observer: System Redux (PS5, XSX)
  • The Medium (XSX)

Jak widać, konsole PlayStation 4 i Switch otrzymały po trzy wydania pudełkowe, a Xbox One niestety tylko jedno. Cztery z nich pochodzi od wydawnictwa Limited Run Games (Observer na Switcha czeka na premierę), a trzy od Lionsgate Games (Blair Witch na wszystkie platformy).

Idąc tym tropem jest duże prawdopodobieństwo, że The Medium i Observer: System Redux trafią w konsolowych pudełkach na sklepowe półki. Na razie Koch Media Poland nie komentuje sprawy, ale dostałem zapewnienie, że dadzą znać, jak tylko będą mogli.

Przypomnę że dotychczas zapowiedziano tylko dwie gry, które w wersjach fizycznych mają trafić na nową generację konsol. Na PS5 i XSX wyjdzie The Witcher 3: Wild Hunt Complete Edition, a tyko na konsolę Sony – Terminator: Resistance Enhanced. Warto dodać, że ta druga gra dostanie także kolekcjonerkę, która dość mocno zaskakuje ceną.

Comments

comments