Green Hell nie zwalnia tempa i prezentuje coraz bardziej imponujące wyniki. Najnowsze mówią, że liczba sprzedanych kopii doszła do poziomu niemalże 100 tysięcy kopii.

Dokładny wynik to 93 tysiące. Tyle udało się osiągnąć od sierpniowej premiery. Co ciekawe jeszcze 19 września pisałem, że grę kupiło już 67 tysięcy graczy. Licznik pozostaje więc rozpędzony, a to przecież dopiero early access, jedna platforma i na razie brak chociaż jednej dużej aktualizacji (pierwsza pojawi się już dzisiaj). Ekipa Creepy Jar liczyła, że w pierwszym roku uda się sprzedać 300 tysięcy kopii. Już teraz przedstawiciele studia mówią, że były to bardzo ostrożne szacunki. Należy się spodziewać znacznie lepszego wyniku.

Przy okazji publikacji nowych wyników finansowych ekipa Creepy Jar poinformowała, że projektowi udało się już zwrócić wszystkie koszty produkcji. Na stworzenie Green Hell oraz marketing wydano łącznie 3,5 mln złotych. Teraz gra już tylko zarabia. Jak na debiutujące studio jest to imponujący wynik. Z drugiej strony zakładali je weterani między innymi z Techlandu, a więc nic dziwnego że wiedzieli jak poradzić sobie na trudnym rynku.

Comments

comments