Warszawska spółka ogłosiła nawiązanie współpracy z kanadyjskim Digital Scapes, ekipą zakładaną kilka lat temu przez Techland.

W 2013 roku producent Dying Light otworzył nowy oddział w Vancouver. Odpowiadał on między innymi za tryb PvP Be the Zombie w największym hicie Techlandu. Teraz ekipa nawiązała współpracę z CD Projektem. Zespół określany mianem specjalistów od gier AAA multiplayer będzie wspierać „Redów” przy tworzeniu i optymalizacji rozwiązań technologicznych w Cyberpunku.

Obecnie oficjalnie nad kolejnym wielkim projektem twórców Wiedźmina pracują aż cztery ekipy – wewnętrzne zespoły CD Projektu RED w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie oraz Digital Scapes. Ja w tym widzę nadzieję na to, że oprócz Cyberpunka i Gwinta powstaje coś jeszcze, stąd takie zapotrzebowanie na pracowników.

Digital ScapesW związku z pojawieniem się powyższej informacji skontaktowałem się z przedstawicielem Techlandu z prośbą o informację, czy Digital Scapes nadal jest związane z wrocławską spółką. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, stąd brak wczoraj newsa na naszej stronie. Jak tylko dostaniemy jakikolwiek komentarz, na pewno niezwłocznie o tym poinformujemy.

Comments

comments