O horrorze Agony i nieocenzurowanej wersji tej gry pisaliśmy już wiele razy. Tym razem studio Madmind poinformowało, że zawartość Agony Unrated trafi na konsole. Ale nie w całości.

Przypomnę tylko, że Agony Unrated na PC jest dostępne za darmo dla właścicieli podstawowej wersji Agony. Nieocenzurowany horror wprowadził szereg zmian, które nie były dostępne dla posiadaczy kopii gry na konsole. Sceny przerywnikowe są bardziej mięsne i odrażające, nie pieszczono się też z nagością, wprowadzono też szereg innych zmian. Wersja podstawowa była bardziej wyważona, a związane było to z tym, że inaczej gra otrzymałaby wtedy kategorię wiekową AO (Adults Only). A jest to problem konsol, bo tego typu produkcje nie mogą być wydawane na urządzeniach od Sony czy Microsoftu. Dlatego też na PlayStation 4 i Xboksa One jest dostępna zwykła, ocenzurowana wersja Agony.

Mimo, że studio Madmind pracuje nad kolejnym horrorem Paranoid, postanowili zadbać o konsolowych posiadaczy gry Agony. Jak poinformowali, pracują nad specjalną aktualizacją, która wprowadzi wiele zmian i funkcji znanych z Agony Unrated. Obejmują one m.in. wygląd, rozbudowę gry, jak i nowe rzeczy, które trafiły do wersji nieocenzurowanej.

– pułapki
– ulepszenia wyglądu poziomu (m.in. nowe ścieżki czy ulepszenie tekstur)
– nowy system oświetlenia
– nowe drzewko umiejętności
– nowy model męczennika
– mini-mapa i pełna mapa
– tryb Succubus (i nowe zakończenie) oraz tryb Agony dostępne od samego początku
– nowe otoczenie i walka z bossem dla trybu Agonii
– ulepszenia w menu głównym i wyskakującym menu

No i najważniejsze, poprawka nie wprowadzi nieocenzurowanych scen dostępnych w Agony Unrated. Powód? Jak pisałem wyżej, gra musi pozostać w kategorii PEGI 18+. Czyli posiadacze Agony na PlayStation 4 i Xboksie One dostaną prawie wszystko, co jest dostępne na PC. Aktualizacja będzie oczywiście darmowa, ale twórcy nie zapowiedzieli jeszcze, kiedy trafi do graczy. Na koniec przypomnę też, że gra w wersji ocenzurowanej trafi także na Switcha.

Źródło: Steam

Comments

comments