Kilka dni temu informowałem, że Paranoid to nowy horror twórców Agony, studia Madmind. Teraz nie tylko poznaliśmy historię za nim stojącą, ale otrzymaliśmy 4-minutowy gameplay.

Wcielimy się w 31-letniego Patricka Calmana, który w niewyjaśnionych okolicznościach traci całą swoją rodzinę. Gwałtowna śmierć odebrała mu rodziców, a siostra nagle zaginęła. Nie ma człowieka, którego psychika przyjęła by to na spokojnie i tak jest też z Patrickiem. Te traumatyczne wydarzenia odbiły swoje piętno, a mieszkanie bohatera stało się jego więzieniem. Akcja Paranoid dzieje się w latach 80. i właśnie wtedy bohater odbiera telefon, gdzie słyszy głos swojej zaginionej siostry. Zapowiada ona, że po 13 latach odwiedzi swojego brata. Wydarzenie to połączone z uzależnieniem od leków i alkoholu powoduje, że Calman opuszcza mieszkanie i tu zaczyna się istne szaleństwo.

Sami twórcy nazywają Paranoid survival horrorem, który łączy głęboką, psychologiczną historię z dynamiczną i brutalną rozgrywką. Bohater cały czas toczy ciągłą walkę między paranoją a rzeczywistością. Zresztą zobaczcie gameplay i obrazki poniżej, bo szykuje się gra dla zawałowców. Gra trafi na PC, a graczy czekają trzy zakończenia, uzależnione od stylu gry.

Comments

comments