Fundacja Indie Games Polska i Instytut Adama Mickiewicza ogłosili listę gier, które zaprezentują się na festiwalu A MAZE. w Berlinie.

Podczas imprezy gamesweekberlin, odbywającej się w dniach 23-29 kwietnia, odbędzie się 11 wydarzeń związanych z szeroko pojętą kulturą gier. Wśród nich wspomniany festiwal produkcji niezależnych A MAZE., gdzie zaprezentuje się osiem polskich tytułów. Wyboru dokonała Fundacja i narodowa instytucja kultury, jaką jest IAM.

Do Berlina na A MAZE. pojadą (studio – gra):

Acid Wizard Studio – Darkwood
Failcore – The Invisible Fist
Juggler Games – My Memory of Us
Movie Games – Plastic Rebellion
Ovid works – Metamorphosis
Pigmentum – Indygo
Polyslash – We. The Revolution
Punch Punk Games – Apocalipsis. Harry at the End of the World

Trzeba przyznać, że Polacy będą mieli czym się pochwalić. Niemieckim graczom na pewno do gustu przypadnie Darkwood, My Memory of Us czy We. The Revolution.

Podczas gamesweekberlin odbędzie się także Quo Vadis, biznesowa strona przemysłu gier. Podczas tego wydarzenia w ramach Indie Game Expo będzie można zagrać w 60 wybranych produkcji. Wśród nich m.in. Die for Valhalla! studia Monster Couch, Cursed Abyss of Space od Low Poly Dreams, Condensation od Indago czy Driftland: The Magic Revival ekipy Star Drifters. Na Quo Vadis będą dwa polskie stoiska – konferencji Game Industry Conference, jako partnera QV, oraz trzeci rok z rzędu Miasto Poznań. Zaprezentują się m.in. Huuuge Games, Roboto Translation, Boombit Games, GIC oraz wspomniane wcześniej Monster Couch i Indago.

Za to podczas MeetToMatch na spotkania biznesowe zapraszają do siebie m.in. organizatorzy poznańskiej konferencji Game Industry Conference, Fundacja Indie Games Polska czy spółka QubicGames.

Dzięki zaproszeniu od Instytutu Adama Mickiewicza będę miał przyjemność uczestniczyć w tych wydarzeniach, więc spodziewajcie się relacji zarówno tutaj, jak i na moim Twitterze. Osobne podziękowania za pomoc na różnych płaszczyznach dla Fundacji Indie Games Polska i Jakuba Marszałkowskiego z Game Industry Conference.

Źródło: Instytut Adama Mickiewicza

Comments

comments