Świetna pixel artowa przygodówka The Way Remastered studia Puzzling Dream w kwietniu trafiła na Switcha. Mimo początkowych problemów, port zrobiony przez spółkę Sonka sprzedaje się naprawdę dobrze.

Wydana w maju 2016 roku pecetowa wersja The Way podbiła serca graczy i jurorów. Gra m.in. zdobyła trzy nagrody na festiwalu Pixel Heaven, a sprzedaż na Steamie przekroczyła 20 tysięcy kopii (dane z lipca). W planach były wersje konsolowe, ale premiery były przekładane wielokrotnie. Finalnie za sprawą portu zrobionego przez studio Code Horizon gra w 2017 roku trafiła na Xboksa One, a w kwietniu tego toku na Switcha (port wykonany przez spółkę Sonka).

Wraz z premierą na konsoli Nintendo zaczęły się problemy, gracze narzekali na błędy, ale finalnie udało się wszystko załatać. Teraz, równo po pół roku po premierze, dowiedzieliśmy się, że The Way Remastered zostało kupione przez 50 000 graczy. Prawdopodobnie jest to jedna z lepiej sprzedających się polskich gier na Switcha.

A co z wersją na PlayStation 4? Na razie nie wiadomo. Była planowana, ale spółka Sonka ma pełne ręce roboty i nigdzie nie chwalą się, by tworzyli port na PS4. Raczej nie zrobi tego Code Horizon, twórcy wersji na Xboksa One, bo ci pracują nad Diesel Brothers: The Game. Podobnie ze studiem Puzzling Dream, autorami pecetowego oryginału, bo oni zajmują się swoją nową grą – Unlucky Seven. Można więc niestety zakładać, że The Way na PlayStation 4 trafił do szuflady „może kiedyś”. Szkoda.

Comments

comments