Zeszły tydzień stał pod znakiem zapowiedzi nowych gier. Wiele polskich studiów pokazało swoje najnowsze produkcje, inne poinformowało świat, że niedługo zaprezentują coś nowego.

X-Morph: Defense / Exor Studios

Zacznijmy od pierwszej zapowiedzianej w zeszłym tygodniu produkcji, czyli X-Morph: Defense. Połączenie gry akcji z imponującą destrukcją otoczenia oraz tower defense może dać rewelacyjne efekty. Szczeciński Exor planuje wydanie swojej gry w tym roku na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj oraz tutaj.

My Memory of Us / Juggler Games & IMGN.pro

Debiutancka produkcja Juggler Games pojawiła się troszkę niespodziewanie, ale szybko nas zachwyciła. Piękna oprawa i dająca ogromne pole do manewru tematyka. To kolejny świecie zapowiadający się projekt w portfolio IMGN.pro. Oby tylko nie skończył jak Husk. Więcej informacji tutaj.

Urban Trial Freestyle 2 / Tate Multimedia

Tym razem zapowiedź, która mocno nas rozczarowała. Istnienie Urban Trial Freestyle 2 to żadna niespodzianka. Zawiedliśmy się jednak na platformach. Tate Multimedia wyda swoją najnowszą produkcję tylko na Nintendo 3DS. Ja jednak ciągle wierzę, że doczekamy się wersji na inne platformy. Swojego 3DS-a dawno sprzedałem, a UTF 2 bardzo chciałbym ograć. Pierwszą część wspominam bardzo dobrze. Więcej informacji tutaj.

We. The Revolution / Plyslash & PlayWay

Twórcy Phantaruka przygotowują się do zapowiedzi kolejnego projektu. We. The Revolution (zakładam, że to tytuł gry, a nie hasło w kampanii promocyjnej) zostanie oficjalnie ogłoszone 1 marca. Do tego czasu studio ma publikować drobne materiały. Czy warto budować hype? Kilka grafik to zdecydowanie za mało, ale mimo wszystko klimat jakiego się spodziewam bardzo mi pasuje. Czekam, przynajmniej na zapowiedź. Więcej informacji tutaj.

we. the revolution

Unlucky Seven / Puzzling Dream & PlayWay

O nowej produkcji ekipy odpowiedzialnej za The Way jeszcze nie pisaliśmy. Twórcy obiecują prawdziwie nieliniową rozgrywkę z wyborami faktycznie zmieniającymi historię. Do zobaczenia ma być aż 20 zakończeń. Świat w 3D, stylizowany na obraz z kasety VHS. Z tym projektem związane jest pewne zamieszanie. Wcześniej powstawała w Polsce gra (un)Lucky 7, z podobną stylistyką postaci, ale w rzucie izometrycznym. Produkcja Puzzling Dream na Steam Greenlight również występowała pod tą nazwą, a więc możliwe że chodzi o ten sam projekt. Tego jednak postaramy się dowiedzieć w najbliższym czasie. Premiera na PC w 4 kwartale tego roku.

Nowy symulator od Jujubee

Na koniec projekt, o którym wiemynajmniej. Take Off wyszedł ekipie Jujubee tak dobrze, że studio podpisało kolejny kontrakt z Astragon Entertainment. Dzięki temu deweloper, który niedawno wydał dobrze radzące sobie Realpolitiks przygotuje kolejny symulator na urządzenia mobilne. Na razie jednak to tyle informacji na ten temat.

Potrzebujesz więcej zapowiedzi nowych gier, przynajmniej tych made in Poland? No to w ramach postscriptum Nice Slice od Kool2Play, które pojawiło się pod koniec zeszłego tygodnia. Grę znajdziecie już na AppStore i Google Play.

Comments

comments