Katowickie studio Code Horizon ogłosiło, że pracuje nad kolejną grą na licencji programu telewizyjnego Discovery.

Poprzedni projekt – Gold Rush: The Game, okazał się sporym sukcesem. Zbiórka na Kickstarterze osiągnęła pierwszy próg już po kilkudziesięciu godzinach, a w ciągu trzech dni gra sprzedała się w przyzwoitym nakładzie. Kolejną produkcją na licencji programu telewizyjnego Discovery jest symulator tuningu samochodów Diesel Brothers: The Game. O tym, że powstanie, wiedzieliśmy już od ponad roku, a teraz poznaliśmy konkrety.

„To nadchodzący na PC symulator tuningu samochodów z unikalnym dla tego typu gier trybem multipalyer i wsparciem modowania. Podobnie jak postaci z serialu, gracz będzie przyjmować zlecenia na naprawę i tuning pickupów. Alternatywą jest przeczesywanie złomowisk w poszukiwaniu tańszych zamienników oraz ram pojazdów, z których powstaną legendarne potwory zasilane olejem napędowym.”

Dostępny w Diesel Brothers: The Game tryb multiplayer pozwoli na wspólną grę czterem osobom, które będą dzielić jeden garaż. Twórcy zapewniają też pełne wsparcie modowania, począwszy od naklejek na częściach samochodów kończąc.

Umowa wydawcy – PlayWay – z Discovery obejmuje cały zakres platform, ale na razie Diesel Brothers: The Game jest zapowiedziane na PC (czwarty kwartał 2018 r.). Czyli historia tej gry toczy się tak samo jak Gold Rush: The Game. Wtedy sukces na Kickstarterze spowodował zapowiedź także wersji na PS4 i XO.

Comments

comments