Gdy pisałem o symulatorze menela Bum Simulator, w komentarzach rozpętało się piekło. Temat kontrowersyjny, ale to nie pierwsza produkcja o tej tematyce. Jak widać zainteresowanie jest duże, bo gra trafi na konsole.

Na naszych łamach twórcy z Alleyway Games i wydawca PlayWay odpowiedzieli na wszystkie moje pytania, co chyba wielu graczy uspokoiło. Mimo to tematyka bezdomnego, którego zachowanie nie jest przedstawione w korzystnym świetle, poniosło się głośnym echem. Może właśnie z tego powodu gra trafi na PlayStation 4 i Xboksa One, choć początkowo była zapowiedziana tylko na PC.

Twórcami gry jest studio Alleyway Games, które po podpisaniu umowy z PlayWay’em przekształciło się w Ragged Games. 70 procent udziałów ma wydawca, a pozostałe dwie osoby fizyczne. Ich działalność skupiać się będzie na produkcji na PC, w tym „dokończenie produkcji gry o roboczym tytule Bum Simulator”.

Na stronie internetowej PlayWay’a widnieje data premiery – czwarty kwartał tego roku. Dokładniej jest na Steamie, gdzie określona jest na 5 października. Jeśli chodzi o wersje na PlayStation 4 i Xboksa One, nie ma nawet przybliżonych dat premier.

Comments

comments