Nowo powstałe studio K202 tworzy grę The Berlin Wall. Jest to przygodówka z elementami skradanki i strategii, inspirowana Berlinem Wschodnim z czasów zimnej wojny.

Zadaniem gracza jest uciec z totalitarnej części miasta, które przedzielone jest murem. Dzieli on świat komunistyczny, opanowany przez reżim, od wolnego i demokratycznego, gdzie chcieliby trafić protagoniści. I tu pojawia się zadanie dla gracza. Trzeba zaplanować i zorganizować ucieczkę na zachód, wcześniej zdobywając odpowiednie rzeczy do realizacji planu. Gdy wszystko pójdzie jak należy, trzeba będzie samodzielnie podjąć się próby nielegalnego przekroczenia granicy. Analogia do Berlina Wschodniego i Zachodniego jak najbardziej prawidłowa.

Zatrudnianie ludzi i zlecanie im zadań, zdobywanie narzędzi, wykonywanie przysług w zamian za inne korzyści, pozyskiwanie informacji od mieszkańców – to tylko początek. Przy realizacji ucieczki ważne będzie unikanie przeciwników i przeszkód, oraz wybór drogi do wolności. Gracz sam zadecyduje, czy chce próbować przeskoczyć przez mur, czy jednak postanowi wykopać tunel.

W The Berlin Wall studia K202 zagramy na PC 11 grudnia tego roku. Wydawcą jest PlayWay, więc jest szansa, że powstaną wersje na konsole.

Comments

comments