Oglądacie Discovery Channel? Jeśli przypadkiem macie zakodowane kanały tej sieci, to podpowiadam, że w portfolio mają kilka programów, które zaciekawiły polskiego wydawcę, spółkę PlayWay.

Chodzi konkretnie o programy Gold Rush (Gorączka złota), Diesel Brothers (Dieselmania) czy Dealers Mark (Fani czterech kółek). Nie powiem, swego czasu oglądałem i jest to wspaniały sposób na marnowanie czasu przed telewizorem. W związku z nawiązaną współpracą, PlayWay stworzy dwie gry na podstawie licencji programów Gold Rush oraz Diesel Brothers. Jak zapowiada spółka, chodzi o szeroki zakres platform: od pecetów, poprzez PlayStation 4 i Vitę, Xboksa One, Nintendo Switch, Wii U i 3DS, po platformy mobilne. Uff. Dodatkowo, pojawią się dodatki do Car Mechanic Simulator 2015 i Car Mechanic Simulator 2017, oparte na licencji programu Wheeler Dealers.

Według danych PlayWay, Diesel Borthers i dodatek Wheeler Dealers do Car Mechanic Simulator mają być symulatorami naprawy. Pierwsza pojawi się w roku 2018, a DLC jeszcze w tym roku. Gold Rush będzie „zwykłym” symulatorem i wyjdzie w bliżej nieokreślonym czasie w latach 2017-2018.

Ale to nie wszystko. Umowa obejmuje reklamowanie produkcji na kanałach telewizyjnych Discovery Channel, a w druga stronę, gry mają pojawić się w programach. Spółka PlayWay informuje, że niewykluczone, że umowa zostanie przedłużona i pozyskane zostaną kolejne licencje. Na bogato.

Comments

comments