Twórcy 911 Operator mogą otwierać szampana. Wystarczył raptem jeden dzień, aby ich ogromny wysiłek związany ze stworzeniem gry został zrekompensowany.

PlayWay ogłosił, że po jedynie jednej dobie sprzedaży 911 Operator zwrócił koszty produkcji oraz marketingu i zaczął na siebie zarabiać. Obecnie do graczy trafiło aż 26 tysięcy kopii. Najwięcej nabywców produkcja ekipy Jutsu Games znalazła w Stanach Zjednoczonych, nieco mniej w Chinach. Oba te rynki odpowiadają za połowę popytu.

Aby było jeszcze lepiej, aż 9 tysięcy osób kupiło kosztujący 4 euro dodatek Special Resources, który dodaje do gry nowe pojazdy i wyposażenie. Jak widać graczy nie zraziło wydanie płatnego DLC razem z grą. 911 Operator to druga po Realpolitiks ostatnio wydana polska gra, która w ekspresowym tempie zwróciła koszty produkcji. Końcówka lutego to zdecydowanie dobry okres dla polskich studiów. Przynajmniej dwóch.

Tak duży sukces 911 Operator sprawił, że PlayWay i Jutsu Games przyspieszyli prace nad kolejnymi wersjami. Już teraz wiadomo, że gra trafi na urządzenia mobilne (iOS oraz Android), a także konsole (PS4, Xbox One). Data premiery nie jest jeszcze znana.

Recenzja?

Czy 911 Operator zasługuje na taką sprzedaż? Ja w weekend miałem chwilkę czasu, aby zapoznać się z grą i na razie jestem pozytywnie nastawiony. Kilka pierwszych sesji sprawiło mi wiele przyjemności i nawet zachęciło do tego, aby założyć słuchawki i jeszcze lepiej się wczuć w klimat. To już całkiem spory sukces twórców. Więcej w recenzji, którą mam nadzieję opublikować już niedługo.

Comments

comments