Studio Sonka nie odpoczywa i pracuje nad kolejnymi portami na Switcha.

W kwietniu pisałem, że zajmują się wieloma projektami na raz. Wtedy wydali pixelartową przygodówkę The Way Remastered studia Puzzling Dream, a teraz kosmiczne wyścigi VSR: Void Space Racing Pawła Dywelskiego, ze sporymi modyfikacjami zrobionymi przez autorów portu.

Teraz dowiedziałem się, że pracują nad kolejnymi trzeba grami na Switcha. Pierwszym jest symulator wędkarstwa Ultimate Fishing Simulator studia BitGolem. Kolejny to przygodówka Unlucky Seven od ekipy Puzzling Dream, a ostatnim zręcznościówka Escape Doodland autorstwa appSide Down. Premiery są jeszcze niesprecyzowane. Wiadomo tylko, że jedna odbędzie się w tym roku, a pozostałe na początku 2019 r.

A to nie koniec przenoszenia polskich gier na Switcha. W trzecim kwartale Sonka dostarczy trzy kolejne produkcje. Hitowy symulator telefonu alarmowego 911 Operator Deluxe Edition (studio Jutsu Games), świetnego point&clicka Earthworms (All Those Moments) i zręcznościówkę Hotline Trail (Razoner).

Przypomnę tylko, że spółka Sonka została powołana do życia przez wydawców PlayWay i QubicGames oraz dwie osoby fizyczne. Ich główną działalnością to tworzenie portów, głównie na Switcha. Występują też w formie wydawcy na platformę Nintendo.

Comments

comments