Niezbadane są wyroki wydawców. Mimo słabych recenzji, horror Hollow doczeka się kontynuacji. A ona także doczeka się kontynuacji, bo właśnie dowiedziałem się, że w planach jest Hollow 3.

Jakiś czas temu studio MMEU wyprodukowało dla wydawcy Forever Entertainment horror sci-fi Hollow. Gra miała fajny trailer na silniku gry i… to chyba wszystko. Plany były ambitne: PC, Switch, PlayStation 4 i Xbox One, a jak na razie doczekaliśmy się tylko dwóch pierwszych. No i niestety, rzut oka na fakty i nie wygląda to za dobrze. Według danych, które wyciekły ze Steama, w Hollow zagrało tylko 3500 graczy. Szybki rzut oka na Metacritic i kolejne nieprzyjemne doświadczenie. Wersja na Switcha ma 10 recenzji ze średnią 36/100. Raczej słabo, choć na platformie Nintendo podobno można sprzedać wszystko.

Forever Entertainment widzi w grze potencjał, bo już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że powstanie Hollow 2. Studio MMEU będzie miało okazję dopracować grę, poprawić błędy i jest szansa na coś więcej niż 36/100. Platformy docelowe są na razie nieznane, ale można strzelać, że PC i… Switch? Ale okazuje się, że to nie wszystko.  Forever Entertainment zaplanowało to jako trylogię, bo udało mi się dowiedzieć, że powstanie Hollow 3. Mimo, że o dwójce nie wiemy kompletnie nic. Nowością mogłaby być informacja, że za grę będzie odpowiadać powstałe niedawno MegaPixel Studio. Mogłaby, ale nie będzie, bo założycielem nowej ekipy jest szef studia MMEU, czyli twórcy odpowiedzialni za Hollow i Hollow 2. Nowa firma będzie zajmować się portowaniem gier na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One oraz tworzeniem własnych produkcji. Oby zbierały lepsze oceny.

Comments

comments