Jak tak dalej pójdzie, to codziennie będziemy mieli newsa o Switchu. Tym razem dowiedzieliśmy się, że na platformę Nintendo zmierza survival horror Phantaruk.

Pierwotnie produkcja krakowskiego studia Polyslash trafiła na pecety w wakacje 2016 roku. Łączy w sobie survival horror i przygodówkę z elementami skradania.

Akcja gry dzieje się na pokładzie statku kosmicznego Purity-02, gdzie odbywały się tajne badania, które oczywiście wymknęły się spod kontroli. Zadaniem gracza jest ubicie wszystkiego, łącznie z tytułowym Phantarukiem oraz przeżycie i ucieczka. Gra niestety nie wypadła za dobrze w ocenie dziennikarzy, bo średnia na Metacritic wynosi 53/100 na podstawie 14 recenzji. Mimo to, według danych, które wyciekły ze Steama, w Phantaruka zagrało kilkanaście tysięcy osób. Do tego w Polsce gra ukazała się także w wersji pudełkowej. Aktualnie studio Polyslash pracuje nad dużo lepiej zapowiadającym się We.the Revolution.

Ale powróćmy do Phantaruka. Umowę ze studiem podpisało UF Games, które wykona port na Switcha i razem z Forever Entertainment wyda grę na platformie Nintendo. Przewidywana data premiery to czwarty kwartał tego roku.

Comments

comments