Z malutkiej gry do produkcji z solidnym budżetem. Całkiem niezła kariera Astro Bears Party.

Rozpoczęcie prac nad Astro Bears 2 nie powinno być wielkich zaskoczeniem. W końcu nie po to studio Sonka wykupiło od QubicGames prawa do tej popularnej na Switchu produkcji, aby dalej jej nie rozwijać. O kontynuacji wiemy na razie niewiele. Deweloper ogłosił jedynie, że już rozpoczął prace, a w IV kwartale 2020 roku powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi. Ciekawe są za to szczegóły finansowe.

Astro Bears 2 posiada budżet przekraczający milion złotych. Żaden rekord, ale to i tak solidna kwota jak na taką produkcję. Z drugiej strony Sonka chce wydać swoją grę na kilku platformach – PC, PS4, Xbox One i Switch. Na liście znalazło się również PlayStation 5. Mamy więc kolejną rodzimą produkcję, która oficjalnie zmierza na nową generację.

O tym jak dużym zainteresowaniem cieszy się Astron Bears Party najlepiej świadczą liczby. Do tej pory sprzedaż na Switchu wyniosła 286 tysięcy egzemplarzy. Spora w tym zasługa relatywnie niewielkiej ceny. Z drugiej strony jak na tak małą produkcję to i tak całkiem nieźle.

Comments

comments