112 Operator i Rustler trafią na konsole, także nowej generacji.

Studio Jutsu Games poinformowało mnie, że ich zapowiadane na PC gry wyjdą na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One. Co więcej, w planach jest też premiera na PlayStation 5 i Project Scarlett – następcę XO.

Rustler to gra akcji, tworzona z myślą o konsolach, więc decyzja jest oczywista. W przypadku 112 Operator decydują względy stricte biznesowe. Doświadczenia z poprzedniej części gry pokazały, że konwersje po prostu się opłacają, nawet jeśli tego typu gra raczej do konsolowych nie należy. O tym jednak decyduje skala sprzedaży wersji PC.” – informuje mnie Bartek Gajewski z Jutsu Games.

Są to pierwsze zapowiedziane i od razu prezentowane polskie produkcje na nową generację konsol. Bloober Team przy grze Mediummyśli już o konsolach przyszłej generacji„, podobnie jest u CD Projektu RED przy Cyberpunku 2077, a Forever Entertainment przy Panzer Dragoon: Remake oraz Panzer Dragoon II Zwei: Remake ma taką możliwość.

Zapewne o PS5 i Scarlett myśli też Techland przy Dying Light 2, People Can Fly przy Outriders czy 11 bit studios przy tajemniczym „Projekcie 8„. Ale to już moje domysły.

Wracając do Jutsu Games, 112 Operator to kontynuacja ogromnego hitu symulatora operatora telefonu alarmowego 911 Operator. Tylko w 2018 roku sprzedał się na PC w ponad 170 tysiącach kopii. 112 Operator na PC ma mieć premierę w pierwszym kwartale 2020 roku.

Za to Rustler jest takim średniowiecznym GTA, który od ubiegłorocznego Digital Dragons przeszedł olbrzymia zmianę – na plus. To projekt przyszłości i nie została podana nawet orientacyjna data pojawienia się na rynku.

Comments

comments