Dwa duże horrory, które będą miały swoje premiery dzień po dniu. Zamiast rywalizować, będą współpracować.

Możliwe, że niedługo będziemy świadkami niespotykanej wcześniej współpracy dwóch deweloperów. Chodzi o ekipy The Farm 51 oraz Movie Games. Pierwsza już 16 października wyda długo wyczekiwany horror Chernobylite (wczesny dostęp). Druga dzień później wprowadzi do sprzedaży pełną wersję The Beast Inside, przedstawiciela tego samego gatunku od Illusion Ray Studio. Zapowiada się spora rywalizacja. Albo wręcz przeciwnie.

Oba studia ogłosiły, że nie tylko nie zamierzają ze sobą konkurować, ale wręcz będą współpracować. Wszystko z tego względu, że Chernobylite i The Beast Inside to zupełnie inne podejście do horroru. Deweloperzy będą więc podejmować wspólne działania, które pozwolą lepiej wypromować oba tytuły.

Tyle oficjalnego komunikatu. Co w praktyce oznacza ta współpraca? Czego należy się spodziewać? Niestety obie spółki milczą. Niechęć do dzielenia się informacjami tłumaczą koniecznością utrzymania niespodzianki. Dowiedziałem się jednak, że światy Chernobylite oraz The Beast Inside mają się jakoś przenikać. Ciężko jednak wyciągnąć z tego jakieś konkrety.

Comments

comments