W sensie gry już wydane na inne platformy, ale niezapowiedziane jeszcze na Switcha.

W studiu Sonka głównymi udziałowcami są polscy wydawcy – PlayWay i QubicGames. Spółka specjalizuje się w portowaniu gier, czyli przenoszeniu ich na inne platformy. Okazuje się, że roboty mają dość sporo. Już w ubiegłym roku dowiedzieliśmy się o czterech projektach, które miały być wydane na Switchu. 20 kwietnia zadebiutuje pierwszy z nich. Sonka przenosi na platformę Nintendo świetną pixel artową przygodówkę The Way Remastered studia Puzzling Dream. W kolejce czekają symulator telefonu alarmowego 911 Operator Deluxe Edition (gra studia Jutsu Games), wyścigi Air Race Speed (QubicGames) i oryginalny flipper – Car Mechanic Flipper (Pixel Flipper).

To na początek, bo niedawno ogłoszono też, że Sonka przeniesie na PC dwie gry QubicGamesAstro Bears Party i Robonauts. Obie wyszły wcześniej na Switcha, a druga także na PlayStation 4. A przecież jeszcze jakiś czas temu QubicGames ogłosiło, że spółka zajmie się też portem The Way na PlayStation 4. Czyli już mamy już 7 tytułów, a teraz doszły kolejne 4.

Jak się dowiedziałem, Sonka nawiązała współpracę z Przemysławem Sikorskim aka Razoner oraz studiem All Those Moments. Wydane przez nich na pecetach gry trafią teraz na Switcha. Od Razonera dostaniemy dwie produkcje – zręcznościowe QbQbQb oraz endles runnera Hotline Trail. Obie wciągające jak diabli. Pamiętajcie, że ostrzegałem.

 

W drugim przypadku – od studia All Those Moments – otrzymamy świetnego point & clicka Earthworms, którego pecetową recenzję znajdziecie u nas od jakiegoś czasu. A na koniec prostą zręcznościówkę Bouncy Bob.

 

W sumie mamy 11 gier – jedna na PlayStation 4, dwie na PC i aż osiem na Switcha. Przed studiem Sonka sporo pracy, ale jak pisałem, pierwsze efekty zobaczymy już 20 kwietnia. Wtedy to premierę na platformie Nintendo będzie mieć The Way Remastered. No i polecam też nasz spis gier na Switcha, bo rozrasta się praktycznie z dnia na dzień.

Comments

comments