W niedzielę miały premierę wyścigi 80’s Overdrive na przenośną platformę Nintendo. Co ważniejsze, zagrać w nią może każdy posiadacz 2 i 3 DS-a.

Za żenująco niską cenę 9,99 euro (ok. 41 zł) możecie nabyć olbrzymią dawkę nostalgii, kilka godzin spędzonych w czasach młodości lat 90. Jeśli graliście w serię Lotus, Jaguar XJ220 czy OutRun, to wiecie o czym piszę. Wyścigi z dawnych lat nie miały może mega wyglądu, ale dawały tony satysfakcji. No i nie było mikrotransakcji.

Produkcja studia Insane Code była tworzona tak, by każdy posiadacz w miarę nowych DS-ów mógł się nią bawić. No i co z efektem 3D? Zapytałem więc Krzysztofa Malinskiego ze studia Insane Code.

„Grę była tworzona, by uruchomić ją na KAŻDYM urządzeniu z rodziny 3DS i 2DS – wliczając w to najstarsze urządzenia. Bardzo często byliśmy pytani, czy gra zawiera efekt stereoskopii – mogę jedynie potwierdzić – tak, jak najbardziej zawiera.” – mówi Krzysztof Malinski.

Europejczycy w 80’s Overdrive mogą już grać, a amerykanie poczekają do 12 grudnia. Gra wyjdzie też w przyszłości na Xboksa One i może na Switcha. Osobiście jaram się jak młodzian. Nie dość, że gra jest świetna, bo ogrywałem ją przed premierą, to jeszcze twórcy zrobili mi WIELKI prezent – jestem w napisach końcowych gry <3

Comments

comments