W marcu pisałem Wam o niesamowitych wyścigach w oldschoolowym świecie Kung Fury, czyli 80’s Overdrive od bydgoskiego studia Insane Code. Okazuje się, że wyglądająca jak za najlepszych czasów Amigi gra, trafi też na inne platformy.

Podpytując się Krzysztofa Malińskiego, właściciela studia i programistę projektu, dowiedziałem się, że plany wobec 80’s Overdrive są dość duże. Pojawia się nowa platforma.

„80’s Overdrive w pierwszym kwartale 2017 roku trafi na 3DS. Bardzo nam na tym zależy. Później będzie Xbox One.”

A co z pozostałymi konsolami czy PC? Wielkimi krokami nadchodzi też Nintendo Switch, a że z 3DS-a do nowej maszynki wielkiego N dość blisko…

„PC, czyli Steam, zobaczymy. Tzn. w planach jest. Serio, gra jest bardzo konsolowa. Switcha jeszcze nie ma, więc ciężko ocenić market. Bardzo bym chciał zrobić na nową konsolę Nintendo, ale dużo będzie zależeć od tego, jak gra sprzeda się na 3DS-ie. A Sony… nie bierzemy pod uwagę.” – mówi Krzysztof Maliński.

80's Overdrive

Czekam na materiał wideo, bo grafiki są rewelacyjne, a na Twitterze wrzucacie tylko gify.

„Robimy wszystko specjalnie w gifach. Jest to intencjonalne, takie przesterowanie współczesnych technologii przez technologię lat 80. Z drugiej strony gra jest stylizowana na lata 80., ale z wieloma akcentami współczesnymi. Zależy nam na tym, żeby gracz grał nie w gry z lat 80. a w ich wyobrażenie.” – tłumaczy Maliński.

Ile osób zaangażowanych jest w powstawanie 80’s Overdrive, w końcu studio Insane Code to niezależna ekipa.

„Grę robiliśmy we dwóch – grafik i ja. Jestem właścicielem firmy oraz programistą projektu. Teraz dołączył do nas jeszcze jeden programista. Mimo perypetii, dzięki dobrym ludziom udało się też skompletować całą muzykę.” – mówi właściciel studia Insane Code.

Z danych na koniec września tego roku wynika, że na świecie jest ponad 61 milionów użytkowników 3DS-a. Potężny rynek i mam nadzieję, że gra okaże się sukcesem. W końcu oldschoolowych wyścigów nigdy za wiele, zwłaszcza na tej platformie.

Comments

comments