Na początku poprzedniego roku Timberman VS trafił na Switcha, a teraz zmierza prosto na przenośną konsolę Nintendo 3DS.

W sumie jest to niespodzianka, bo Timberman studia Digital Melody podbija kolejne platformy od roku 2014. Wydawałoby się, że po wydaniu Timberman VS na Switcha, historia pierwowzoru dobiega końca. Seria nadal jest rozwijana, bo wesoły drwal pojawił się m.in. w Timber West i Timber Tennis: Versus, ale z pierwotną wersją łączy je tylko bohater. I tu pojawia się niespodziewana zapowiedź.

Studio Insane Code, twórcy fantastycznych wyścigów 80’s Overdrive na 3DS-a, zaskoczyli kolejną grą na przenośną konsolę Nintendo. Tak, chodzi o Timbermana. Wersja na 3DS-a bazuje na pecetowej wersji tej gry, ale jest napisana od zera i dostosowana do nowej platformy, a o różnice zapytałem Krzysztofa Malińskiego z Insane Code.

„Wersja na przenośnego 3DS-a jest stworzona w taki sposób, by działała z najstarszymi konsolami Nintendo 3DS. Podobnie było z 80’s Overdrive. W Timbermanie jest to samo co na Switchu plus możliwość grania we dwie osoby na jednej konsoli.” – mówi Krzysztof Maliński.

Oznacza to, że Timberman na 3DS-a posiadać będzie tryb klasyczny, Hero oraz Race. Jeśli zaś chodzi o możliwość zabawy w dwie osoby na przenośnej konsoli Nintendo, to wykorzystywany będzie krzyżak i przyciski po prawej stronie.

Timberman kosztować będzie nędzne grosze, więc zachęcam do wspierania polskich gier na 3DS-ie, zwłaszcza, że za wiele ich nie ma. Premiera ma nastąpić w najbliższym czasie i to jest kwestia dni, a nie miesięcy.

Poniższy trailer pochodzi z Timberman VS na Switcha. Jak tylko pojawi się wideo dedykowane konsoli 3DS, podmienimy materiał.

Comments

comments