W 2015 roku Tomasz Wacławek zadziwił świat, w tym mnie, wypuszczając wyjątkowo udanego platformowego turowego slashera 2D – Ronin. Mija rok od premiery i dowiadujemy się, że pracuje nad RPG akcji Immortal Planet.

Dla mnie Ronin był grą świetną, docenił to też amerykański Devolver Digital, który został oficjalnym wydawcą. Tytuł ma też trafić na PlayStation 4 i PlayStation Vita, ale na to poczekamy do 2017 roku. Nie zmienia to faktu, że zebrał dobre oceny i podobał się graczom. W tym mnie.

Minął ponad rok od premiery i dowiadujemy się, że Wacławek ostro pracuje nad izometrycznym RPG akcji Immortal Planet. Zapytałem więc autora, czy mógłby przybliżyć nam o czym jest gra i zdradzić kilka szczegółów dotyczących platform docelowych czy daty premiery.

„Immortal Planet to RPG akcji, gdzie gracz wciela się w postać nieśmiertelnego wojownika. Obudziwszy się w grobowcu, w którym miał spać przez wieczność, musi on odkryć tajemnice stojącą za nieśmiertelnością na którą skazani są wszyscy mieszkańcy tytułowej planety.” – odpisuje nam Tomasz Wacławek.

Brzmi zachęcająco, a poniżej znajdziecie pierwszy gameplay – zgłoszony do konkursu FreeGalaktus. Pamiętajcie, że jest to bardzo wczesna wersja pre-alpha, więc dosłownie wszystko może się jeszcze zmienić. Co prawda Immortal Planet nie ma jeszcze wydawcy, ale z tego co powiedział mi twórca, wyjdzie na PC i konsole w okolicach drugiego kwartału 2017 roku. Czekam z niecierpliwością.

Comments

comments