Jak udało mi się ustalić, studio Monster Couch portuje na PlayStation 4 izometryczne RPG akcji Immortal Planet.

Gra w lipcu 2017 roku trafiła na PC i słuch o niej zaginął. Do tegorocznego gamescomu. Na polskim stoisku wystawiało się m.in. poznańskie studio Monster Couch i wśród prezentowanych grafik było też logo Immortal Planet. Twórcy promowali głównie swoją nową grę Wingspan, a jak się okazało, w międzyczasie przygotowują port na PlayStation 4.

W 2016 roku zapytałem autora – Tomasza Wacławka, czy mógłby przybliżyć nam o czym jest gra.

Immortal Planet to RPG akcji, gdzie gracz wciela się w postać nieśmiertelnego wojownika. Obudziwszy się w grobowcu, w którym miał spać przez wieczność, musi on odkryć tajemnice stojącą za nieśmiertelnością na którą skazani są wszyscy mieszkańcy tytułowej planety.” – odpisał mi Tomasz Wacławek.

Wacławek to bardzo ciekawy twórca, którego bardzo sobie cenię. Jego pierwszą grą była wydana w 2015 roku na PC świetna turowa zręcznościówka Ronin. Tytuł ten w 2016 r. trafił też na PlayStation 4. Jeśli nie graliście, to koniecznie sprawdźcie. Potem był wspomniany Immortal Planet, a aktualnie pracuje nad bardzo oryginalnym Door In The Woods – gra wygrała jedną z nagród podczas Pixel Awards Europe 2019.

Nie wiadomo kiedy Immortal Planet trafi na PlayStation 4, ale gra posiada już swoją klasyfikację PEGI, więc zapewne stanie się to niebawem.

Comments

comments