Wingspan jest zwycięzcą prestiżowej nagrody dla gier planszowych Kennerspiel des Jahres 2019. I właśnie tę grę do świata cyfrowego przenosi studio Monster Couch.

Po wydaniu prostego Tetsumo Party, poznaniacy wzięli się za Wingspan. Dostali licencję i pracują nad cyfrową adaptacją planszówki z elementami karcianki, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Na Skrzydłach”. W grze chodzi o rozwijanie rezerwatów dzikiej przyrody, które stają się domem dla wielu różnorodnych gatunków ptactwa. Planszówka zyskała olbrzymią popularność, więc Polacy postanowili zrobić jej wersję cyfrową.

Zapytałem Krzysztofa Żarczyńskiego ze studia Monster Couch, skąd pomysł na taką grę.

Wingspan to gra z tego roku, która szturmem podbiła serca wielu fanów planszówek. W tej chwili jest numerem jeden wśród gier familijnych na Board Game Geeku i w ogólnym Top 40. Aktualnie ostro pracujemy nad grywalną wersją na tagi gamescom. W Monster Couch chcieliśmy robić gry, które można grać z przyjaciółmi. Takie jest Die for Valhalla!, takie jest Tetsumo Party i cieszymy się, że Wingspan pozwala nam dalej eksplorować tę wizję. W dodatku osobiście jesteśmy fanami planszówek.” – mówi Krzysztof Żarczyński.

Wingspan trafi na PC (wishlista już nas Was czeka), choć twórcy nie ukrywają, że chcieliby wydać grę na więcej platform.

Comments

comments