Chyba każdy mający ponad 30 wiosen gracz lubi wracać do wspomnień z dzieciństwa. Taka okazja nadarzy się także na targach Poznań Game Arena, gdzie powstanie Strefa Retro, głównie poświęcona polskim produkcjom.

Sentyment to wrzód na zadzie każdego gracza i pogromca najbardziej wypchanych portfeli. Limitowane wydanie Puszki Pandory na ZX Spectrum za Alledrogo? „Stówka to okazja, więc jakbym mógł nie kupić”. Norma. Dla tych, co jednak lubią patrzeć lub męczyć się, że „tego w kolekcji nie mam”, polecam 21-23 października wybrać się do Poznania.

W ramach Strefy Retro na PGA pojawią się polskie produkcje i to w jakiej odsłonie. Będą komputery do pogrania w stare nieśmiertelne klasyki m.in. studia LK Avalon czy Mirage, gabloty z wystawionymi pudełkowymi wydaniami hitów sprzed lat czy też gazeta z „tamtej” epoki.

Dla tych co łakną wiedzy będzie duża, mierząca z 10 metrów infografika, na której będzie trochę historii opisującej złote lata początków gamedevu w naszym kraju. Dodatkowo na telewizorze będą filmy z wystawy Digital Dreamers prezentujące stare dobre czasy.

Atrakcji będzie więcej, ale zostawię Wam coś na deser. Jak widać będąc na PGA warto odwiedzić pawilon 7, gdzie będzie nie tylko Strefa Retro, ale też kilkadziesiąt polskich twórców prezentujących swoje najnowsze produkcje.

Comments

comments