Krakowska spółka wpierw opublikowała komunikat o „nowym produkcie w marce Observer„, by po chwili wrzucić tajemnicze wideo. Gracze już je rozgryźli, to zapowiedź gry Observer 2.

Bloober Team poinformował, że „zakończył pierwszą część prac nad produktem związanym z marką swojej gry Observer„. Z komunikatu w sumie niewiele wynika, bo to mogło być wszystko – planszówka, serial, komiks itd. Równocześnie pojawiło się to wideo.

Chiron Incorporated

Zwykłemu graczowi może niewiele mówić, ale zamieszonych w nim jest wiele poszlak. Pierwsza znalazła się w podpisie wideo: „ch120n 1nc02p02473d_”. Oznacza to Chiron Incorporated, jedną z największych korporacji na świecie i najważniejszy organ Piątej Rzeczypospolitej Polskiej, który był obecny w Observerze. Użyty hashtag #cyberpunk to kolejny dobry trop.

Daniel, are you there?

Na wideo widać też kod binarny. Rozszyfrował go jeden z użytkowników Twittera i oznacza: Daniel, are you there? Chodzi oczywiście o Daniela Lazarskiego, detektywa i głównego bohatera Observera, w którego w 2017 roku wcielił się Rutger Hauer.

Jak widać wszystko wskazuje na drugą część świetnej cyberpunkowej gry Observer. Jaki będzie nosić dokładnie tytuł i czy będzie bezpośrednią kontynuacją, tego dowiemy się w przyszłości. Przypomnę tylko, że wysoko oceniany Observer jest cyberpunkowym horrorem psychologicznym (choć bliżej mu do thrillera), którego akcja dzieje się w Krakowie w roku 2084. Gra dostała sporo nagród, w tym nasze Ordery Graczpospolitej, Paszport Polityki czy tytuł gry roku Digital Dragons Award.

Pierwszy Observer miał premierę w 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, a w 2019 r. także na Switcha. Na konsoli Nintendo doczeka się także wersji pudełkowej. Wcześniej na fizycznym nośniku gra trafiła na PC i PlayStation 4.

Comments

comments