Niezbadane są wyroki wydawców. Bo kto się spodziewał tego, że Limited Run Games zapowie pudełkową wersję gry, która miała premierę w… 2015 i 2016 roku.

Serię shoot ’em upów Sky Force gliwickiego studia Infinite Dreams uwielbiam od zawsze. Katowałem ją na wszelakich mobilkach, pececie i konsolach. Zresztą niedawno recenzowałem jej najnowszą odsłonę Sky Force Reloaded. Trzeba przyznać, że jest w niej moc i nie mogłem oderwać się od konsoli.

Amerykańskie wydawnictwo Limited Run Games zaskoczyło chyba wszystkich, bo zapowiedziało wydanie pudełkowej wersji… poprzedniej odsłony tej serii – Sky Force Anniversary. Przypomnę tylko, że gra zadebiutowała w 2015 roku na PC, a rok później na PlayStation 4 i PlayStation Vicie (cross-buy + cross-save). I właśnie w dwóch pudełkowych wersjach na PS4 i PSV gra pojawi się w ich ofercie 26 stycznia. Na razie nie jest znana cena, ale jest logiczna sugestia. Wszystkie produkcje na te platformy są u nich dostępne w cenach 25, 30 i 40 dolarów, czyli 86, 103 i 138 zł. Także liczba dostępnych kopii jest wielką niewiadomą. Fakt, że większość wydań schodzi jak ciepłe bułeczki.

Zastanawia mnie tylko sens tej akcji. Tacy maniacy zbierania polskich gier jak ja, na pewno kupią, ale reszta? Gra z 2015/2016 roku, do tego dużo słabsza niż najnowsza odsłona. Co więcej, gliwickie studio Infinite Dreams zapowiadając wydanie Sky Force Reloaded – czyli ostatniej dostępnej z serii, zaprezentowało grafikę z pięknymi fizycznymi wydaniami tej gry. I weź to zrozum.

Comments

comments