Najlepszy polski shoot ’em up Sky Force Reloaded w końcu trafi na pecety i konsole.

Nie będę ukrywał, że jestem psychofanem tej serii. Na smartfonie z iOS mam zainstalowane Sky Force 2014 i Sky Force Reloaded, a Sky Force Anniversary na PC, PS4 i Vicie. Nie liczę godzin poświęconych na maksowanie samolotów i przechodzenie etapów spełniając wszystkie wyzwania, ale lekko można to określić mianem „setki”. No i Gliwickie studio Infinite Dreams właśnie zapowiedziało, że kolejnych kilkanaście/kilkadziesiąt godzin mam z głowy.

Chodzi konkretnie o wydane w ubiegłym roku Sky Force Reloaded. Studio poinformowało, że gra trafi na PC (Windows + Linux), PlayStation 4, Xboksa One i Switcha jeszcze w tym roku. Dokładniej w czwartym – trwającym właśnie – kwartale. Niby nie podają dokładnie, ale premiera zaplanowana jest równocześnie na wszystkie platformy. Do tego na Steamie widnieje jak byk 30 listopada, więc prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu zagramy.

Infinite Dreams jasno określiło, że gra nie trafi na PlayStation Vitę. Przy okazji w przyszłości będą rozważać wydanie gry w wersji pudełkowej na Switcha. Zresztą grafikę okładkową już jak widać przygotowali.

Konsolowo-pecetowe Sky Force Reloaded będzie dokładnie tym samym co w wersji mobilnej. Różne samoloty do zdobycia, pomocniczy piloci z różnymi umiejętnościami, wyzwania. Do tego brak multiplayera, za to z opcją grania w dwie osoby na jednym ekranie – czyli jak w Sky Force Anniversary. Biorę w dniu premiery.

Comments

comments