PlayWay, wydawca serii Car Mechanic Simulator informuje w raporcie, że pierwsze dwie części gry sprzedały się w sumie w 700 tysiącach egzemplarzy.

Według serwisu SteamSpy, Car Mechanic Simulator 2014 nabyło 521,491 +/- 21,230 graczy, a Car Mechanic Simulator 2015 – 707,463 +/- 24,722. Znacznie różni się to od danych podawanych przez spółkę. Podawane 700 tysięcy kontra 1,2 miliona jak prognozuje SteamSpy. Ale jest jeszcze ciekawiej.

Trzymając się wspomnianego serwisu podliczającego sprzedaż gier na Steamie, Car Mechanic Simulator 2018 zakupiło 227,375 +/- 14,023. Jako podaje serwis bankier.pl, prezes PlayWay Krzysztof Kostowski potwierdza wysoką sprzedaż najnowszej odsłony serii. Co więcej dodaje, że „szacunki portalu SteamSpy można brać na poważnie”. Dziwne, bo rozstrzał w tym co podaje spółka a wspomniany serwis przy dwóch pierwszych odsłonach wynosi pół miliona kopii. Bardzo dużo i w żadnym wypadku nie jest to błąd statystyczny.

Trzymając się danych podawanych przez spółkę PlayWay, wszystko wskazuje na to, że seria już za niedługo dobije miliona sprzedanych kopii. O tym dowiemy się raczej na pewno.

Ostatnia odsłona stworzonej przez studio Red Dot Games gry ma też najniższe oceny z całej serii. Mimo, że Car Mechanic Simulator 2018 zwrócił się w dniu premiery, to gracze narzekali na niezliczone błędy. PlayWay i tak swoje zarobi(ł), ale czy spełnił oczekiwania inwestorów?

Źródło: PlayWay i bankier.pl

Comments

comments