Z samego rana postanowiłem sprawdzić debiut Car Mechanic Simulator 2018. Pierwsze wrażenia – jest bardzo dobrze. Drugie – wręcz przeciwnie.

Po tygodniowej obsuwie Car Mechanic Simulator 2018 wreszcie trafił do sklepów. Dzisiaj, po pierwszym weekendzie sprzedaży, produkcja ekipy Red Dot Games znalazła się na 7. miejscu listy globalnych bestsellerów Steama.

car mechanic simulator 2018 sprzedażTo oczywiście lokata okupowana przez Silver Edition, które kosztuje kilka dolarów więcej i oferuje dodatkowe dwa DLC. 8 pozycji niżej możemy znaleźć „zwykłe” wydanie. Wygląda to bardzo obiecująco. Rzut okiem na Steam Spy i już widzimy, że do tej pory Car Mechanic Simulator 2018 kupiło około 31 tysięcy osób. Przy takim tempie za chwilę będzie to najlepiej sprzedająca się rodzima produkcja 2017 roku na platformie Valve.

Teraz druga strona medalu. Niestety, ale gracze którzy zdecydowali się na zakup bardzo mocno narzekają na grę. Największym problemem CMS2018 są liczne błędy, które na pewno będą jeszcze długo poprawiane. Oprócz tego gracze narzekają na nowy interfejs stworzony na potrzeby wersji konsolowej (data premiery nie została jeszcze ustalona), brak znanych skrótów klawiszowych, słabą optymalizację oraz brak znaczących nowości. Troszkę to dziwi biorąc pod uwagę zapowiadaną liczbę zmian względem poprzedniej odsłony. Z drugiej strony przeglądając pozytywne recenzje można znaleźć kilka sugerujących, że niektóre nowości sprawdzają się całkiem nieźle, między innymi możliwość wyremontowania całego starego, zniszczonego samochodu znalezionego w jakiejś szopie.

car mechanic simulator 2018 oceny

Obecne recenzje Car Mechanic Simulator 2018 nie zachęcają do kupna.

Obecnie na Steamie znaleźć można 2300 recenzji, z czego tylko 56% jest pozytywnych. Twórcy już wypuścili cztery małe łatki skupione na poprawie bugów. Kolejna jest w drodze i ma poprawić błędy związane z samochodami Mazda RX3 i RX7, menu z DLC oraz interfejsem.

Jakie wnioski można wyciągnąć z tej historii? Jeśli nie masz jakiejś palącej potrzeby zreperowania wirtualnego samochodu na razie wstrzymaj się z zakupem Car Mechanic Simulator 2018. Największe bolączki gry to błędy, a te (przynajmniej częściowo) zostaną poprawione w łatkach. Ja sam się zastanawiam czy nie wstrzymać się z recenzją do czasu aż Red Dot Games doprowadzi grę do stanu używalności.

Przełożony debiut Car Mechanic Simulator 2018 – bonus dla posiadaczy wersji pudełkowej

W Polsce pudełkowe wydanie produkcji Red Dot Games dostarcza do sklepów Cenega. Z powodu opóźnienia część graczy przyniosła do domu pudełko i nie mogło aktywować gry na Steamie. Aby jakoś zrekompensować im tygodniowe czekanie PlayWay i Cenega udostępnili wszystkim tym graczom dwa płatne DLC za darmo – zawierają one samochody marek Mazda i Dodge.

Comments

comments