1 kwietnia, prima aprilis, czas świetnych żartów i rocznica moich oświadczyn – do dziś dzień nie wiem, czy żart udał się mnie, czy mojej żonie, gdy powiedziała tak. Ale dość prywaty, czas na przegląd tego, co przygotowali polscy twórcy gier. PS. Jakbyście znaleźli coś nowego, podsyłajcie to uzupełnimy (najlepiej PW na naszym Facebooku).

Pudełkowe Juju

Co prawda warszawskie studio Flying Wild Hog (Hard Reset + Redux, Shadow Warrior 1 i 2) ma dziś swoje siódme urodziny (najlepszego!), ale mam nadzieję, że zapowiedź pudełkowego wydania gry Juju to jednak nie jest primaaprilisowy żart. Bo się wścieknę.

Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Płotce, ale baliście się zapytać

CD Projekt RED przygotował świetny materiał dotyczący Płotki. Przedstawione są kulisy tworzenia jednej z najpopularniejszych bohaterek gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz pewne szczegóły, które do dziś nie ujrzały światła dziennego. W opcjach YouTube są dostępne polskie napisy.

SUPERHOT zawitał w Book of Demons

Trzymając się zasady „dobrzy artyści kopiują, wielcy artyści kradną”, studio Thing Trunk do swojej gry Book of Demons postanowiło dodać przełomową funkcję. Teraz czas w grze porusza się tylko w momencie ruchu, czyli tak jak  super-sprzedającym się, super-recenzowanym, super-zabawnym i super-gorącym SUPERHOCIE. Tylko tym razem jest to hack & slash.

ALICE VR jako kosmiczny symulator

Carbon Studio poinformowało, że zapowiadana przez nich gra Alice VR, na prośby fanów została przerobiona na kosmiczny symulator! Możliwość zarządzania kosmiczną flotą do 10 000 statków, 2 000 graczy równocześnie w trybie multi, crafting czyli zbieranie kosmicznych odpadków i tworzenie z nich nowych jednostek oraz niepowtarzalne skórki (możliwe dodatkowe opłaty).

Prima Aprilis

Kupując IS Defense wspierasz Hatemeta Hatraeda Nonima

Gliwickie Destructive Creations, jak to mają w zwyczaju, grubo pojechali po bandzie. Ogłosili dziś specjalny komunikat: „Mamy do ogłoszenia smutną nowinę. Nasz główny konsultant przy grze IS Defense Hatemet Hatraed Nonim zamiast przycisku od bramy w swoim domu, wcisnął przycisk przy pasie Szahida. Łączymy się z przyjaciółmi i rodziną w tej chwili smutku. PS. Na szczęście był tylko ze swoją kozą, gdy doszło do >wypadku<. Kup przedpremierowo IS Defense by wesprzeć jego rodzinę.” I dorzucili taki oto obrazek.

Prima Aprilis

Kopanito na C64

MerixGames zapowiedziało, że ich świetna arcade’owa piłka Kopanito All-Stars Soccer trafi też na Commodore 64. Przy okazji zaprezentowali tez pierwszy obrazek.

Prima Aprilis

MCPixel HD VR

Sos Sosnowski zaskakiwał już nie raz. Tym razem poinformował, że na Kickstarterze wystartuje kampania mająca na celu sfinansowanie przeniesienia genialnej gry McPixel w całkowicie nową jakość. Będzie wczesny dostęp, HD, wsparcie technologi VR i pewnie z miliard innych bajerów. Sztabami złota rzucam w monitor.

Prima Aprilis

Fakes Forge czyli zabawa cały rok

Facebookowy profil Fakes Forge (polubić ich fanpage!) dostarcza cały rok. Są niesamowici, a wśród tryliarda genialnych pomysłów znalazło się tez sporo polskich akcentów. Samo dobro, a jest tego duuuuużo więcej niż w galerii poniżej.

Comments

comments