Może CD Projekt ma miliard złotych całkowitego zysku brutto z Wiedźmina 3 i dodatków, ale z Gwintem nie idzie już tak dobrze.

Chodzi konkretnie o dodatek Wojna Krwi, do będącej od kilku miesięcy w fazie otwartej bety gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Kampania fabularna miała mieć premierę w okresie świątecznym tego roku, no właśnie, miała. Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt RED poinformował w komunikacie, że studio chce rozbudować rozgrywkę i przesuwają datę premiery.

„Wojna Krwi, czyli kampania fabularna Gwinta, ukaże się w 2018 roku. Chcemy jeszcze bardziej rozbudować rozgrywkę, a to wymaga czasu. To dla nas ważna i trudna decyzja, bo wielu z Was chciało zagrać w nową przygodę ze świata Wiedźmina w okresie świątecznym. Dlatego chciałbym Was bardzo przeprosić i jednocześnie zapewnić, że zrobimy wszystko, aby jakość Wojny Krwi zrekompensowała dłuższy czas oczekiwania.”

Iwiński poinformował również, że w roku 2018 zamierzają zakończyć beta testy w Gwincie: Wiedźmińskiej grze karcianej. Do tego czasu zwiększą aktualizacje gry, pojawią się nowe karty, wyzwania i przedmioty oraz skupią się na usprawnianiu i balansowaniu rozgrywki.

Źródło: Playgwent

Comments

comments