Gliwickie studio The Farm 51 zaprezentowało pierwszy zwiastun swojej najnowszej gry Chernobylite.

Co prawda mieliśmy już wideo, które gracze mylili z grą S.T.A.L.K.E.R. 2, a ja przy okazji przepytałem producenta i designera Wojciecha Pazdura. Tym razem mamy pełnoprawny zwiastun, który zdradza trochę czym Chernobylite będzie. Gracz będzie mógł eksplorować zniszczony przez katastrofę w Czarnobylu świat i poprzez unikalny system wytwarzać przedmioty. Historia ma być opowiadana nieliniowo, gdzie fikcja miesza się z rzeczywistością, a Strefa będzie wypełniona wyzwaniami i walką. Będzie możliwość nawiązywania sojuszy z innymi stalkerami, choć zagrożenie dotyczy też nadnaturalnych zjawisk.

Najnowsze obrazki z Chernobylite

[AKTUALIZACJA] Po raz kolejny materiał zrobił wrażenie na twórcach gry S.T.A.L.K.E.R. „Dziwnym trafem” kilka godzin po publikacji trailera Chernobylite, wypuścili grafikę-zagadkę dotyczącą gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Co za zbieg okoliczności, że GSC Game World zrobiło to po raz kolejny. Identycznie było przy pierwszej prezentacji produkcji The Farm 51. Raz – to może być faktycznie przypadek, choć przecież firmy planują akcje promocyjne z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Ale dwa razy z rzędu, za każdym razem kilka godzin po materiałach Polaków? Ktoś tu chyba ma obawy, że Chernobylite jest lepsze, albo boi się, że straci fanów lub próbuje tanim kosztem zagłuszać działania PR-owe The Farm 51.

„30 lat po katastrofie w Czarnobylu, stopień skażenia powietrza w Strefie ciągle wzrasta z powodu niezwykłej aktywności produktu ubocznego wybuchu – tajemniczej substancji zwanej czarnobylitem. Poczucie zagrożenia potęgują pogłoski szerzące się wśród nielicznych ludzi nadal zamieszkujących Strefę, o przedziwnych zjawiskach, do których zaczęło dochodzić na tym terenie, pod wpływem silnego promieniowania. Ignorując wszystkie ostrzeżenia wracasz na miejsce wybuchu zdeterminowany, żeby odkryć mroczną tajemnicę zaginięcia Twojej dziewczyny. Nawet, jeśli oznacza to konieczność zmierzenia się nie tylko z zagrożeniem płynącym ze skażonego środowiska, ale również z obecnością wrogich żołnierzy strzegących terenu, a także niebezpiecznymi stworzeniami czającymi się w ruinach. Staraj się zostać przy zdrowych zmysłach i pamiętaj, że nie chodzi o to, czy jesteś w stanie zmierzyć się z własnymi lękami. Chodzi wyłącznie o to, czy potrafisz je przetrwać.”

Chernobylite trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One jesienią tego roku, czyli w okresie pomiędzy 23 września a 22 grudnia. Wersję pecetową możecie już dodać do wishlisty na Steamie.

Comments

comments