Współpraca z platformą Mixer sprawia, że krakowskie iFun4All zaczyna poprawiać swoje wyniki finansowe.

Powoli rozpędza się sezon publikacji wyników finansowych spółek giełdowych za IV kwartał i cały 2018 rok. Swoje dane już pokazało iFun4All, które chwali się znaczącym wzrostem przychodów i zysków. Spółka w ostatnich trzech miesiącach zeszłego roku zarobiła pół miliona złotych (przychody wyniosły 1 mln zł, to aż 218% wzrostu rok do roku). Narastający wynik z całego 2018 roku to 0,95 mln zł zysku przy niespełna 3 mln zł przychodów.

Największe znaczenie przy tym wyniku miała współpraca z Microsoftem, za sprawą której deweloper przygotował grę Halls of Horror na platformę streamingową Mixer. Obecnie gra przenoszona jest w świat planszówek.

halls of Horror

Jedyne co może niepokoić to fakt, że jako główne źródło przychodów spółka wymienia tylko współpracę z Microsoftem. Ta jak wiadomo już się zakończyła, a na razie nie pojawiły się żadne informacje mówiące o tym, że iFun4All ma już kontrakt na kolejną produkcję. Wydanie gry planszowej opartej na Halls of Horror może jednak sprawić, że duże benefity współpracy pojawią się również w bieżącym roku.

Spółka informuje, że w tym roku planuje także wydanie gry Ritual. Na razie nieznana pozostaje data premiery Far Peak. Pojawią się również niespodzianki, o którym prawdopodobnie usłyszymy jeszcze w tym kwartale.

Ritual

Comments

comments