Na PC i Switchu nie udało się podbić świata. Być może lepiej będzie na PS4 i Xbox One.

Ritual to jedna z tych zeszłorocznych polskich produkcji, która przeszła bez większego echa. Klasyczna gra, której nikt nie kupił. Troszkę wyolbrzymiam, ale skoro do teraz nie udało się zwrócić kosztów wydawcy (dane z opublikowanego 14 lutego raportu Bloober Team), coś jest na rzeczy. Tym bardziej, że nie mówimy o wielkim projekcie. Szkoda, bo to co stworzyło Draw Distance to kawał udanego top down shootera z ciekawym pomysłem na siebie.

Mimo iż dobrze bawiłem się w Ritual: Crown of Horns, finalnie gry nie skończyłem. Pewnie z tego samego powodu co większość graczy – gra po prostu jest za trudna. Teorię opieram również na tym, co twierdzi samo Draw Distance. Według studia wyzwanie dla części graczy było nieco zbyt wysokie. W związku z tym wersja na PS4 i Xbox One zostanie dodatkowo zbalansowana. Dla mnie to powód, aby spróbować jeszcze raz. Może tym razem się uda.

Kiedy premiera? Pierwsza pojawi się wersja na PS4, która zadebiutuje 28 lutego. Posiadacze Xbox One poczekają nieco dłużej. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty. Jak tylko zostanie ona opublikowana podamy ją w naszym podsumowaniu tygodnia (w każdą niedzielę).

Comments

comments