Nie od dziś wiadomo, że Artifex Mundi szuka swojej nowej tożsamości. Nic więc dziwnego, że ich kolejny projekt nie jest grą HOPA.

Deweloper szuka nowej niszy dwutorowo. Z jednej strony mamy pełno gier mobilnych, z których część została porzucona po soft launchu, inne, jak na przykład Bladebound, doczekały się pełnej premiery i nieźle sobie radzą. Z drugiej strony jest amLab, inicjatywa w ramach której studio tworzy wiele różnych, bardzo odmiennych od siebie konceptów, z których później realizowane są najlepsze. Pierwszym z nich jest przygodówka I, Sleep, która pod nazwą My Brother Rabbit zadebiutuje na rynku jesienią tego roku.

Fabuła opowiada o losach rodzeństwa, które wyrusza w głąb wymyślonego, surrealistycznego świata. Bohaterowie poszukają tam wsparcia i inspiracji w trudnym dla siebie czasie. Kolorową oprawę graficzną uzupełni muzyka Arkadiusza Reikowskiego, który na koncie ma soundtrack do takich gier jak Observer, Kholat czy Layers of Fear. Pod względem rozgrywki My Brother Rabbit będzie eksploracyjną grą przygodową z zagadkami logicznymi.

Premiera planowana jest na jesień tego roku. Artifex Mundi chce wydać grę jednocześnie na czterech platformach – PC, Xboksa One, PlayStation 4 oraz Switcha.

 

Comments

comments