Znany z gier HOPA Artifex Mundi chce wykorzystać inicjatywę amLab do wejścia na nowe rynki. Pomysł ciekawy choćby z tego względu, że możemy dzięki niemu poznać projekty na bardzo wczesnym etapie produkcji.

Idea amLab jest dosyć prosta. Pracownicy Artifex Mundi pracują nad kilkoma prototypami gier innych niż HOPA. O tym które wejdą w fazę właściwej produkcji zdecydują (przynajmniej częściowo) sami gracze. W zasadzie to decydujące będą ich opinie wyrażone na różnych imprezach. Najbliższą będzie Pyrkon, który odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia. Wtedy też Artifex Mundi zaprezentuje 6 prototypów. Już teraz jednak możecie je zobaczyć na poniższym wideo, a także przeczytać krótki opis. Jacyś faworyci?

Bladebastards

Hack & slash z kooperacją dla 4 osób. Wszyscy wcielają się w antybohaterów, nie zabraknie również czarnego humoru oraz dynamicznej akcji.

Insection

Platformówka 2D, w której wcielamy się w łucznika kontrolującego czas. W oczy rzuca się klimatyczna oprawa wizualna.

Matryoshka

Surrealistyczna przygodówka, której akcja rozgrywa się w socjalistycznym miasteczku w Bloku Wschodnim. Początkowo zafascynowany owym miejscem dziennikarz z Zachodu powoli odkrywa, że w tym świecie wszystko jest na opak.

Rockpaper Dungeon

Połączenie klasycznego RPG z mobilną grą logiczną. W czasie rozgrywki przemierzamy labirynty i walczymy z kolejnymi przeciwnikami.

Shrubbery

Kolejne połączenie klasycznego RPG, tym razem z mach-3. Wygląda jak Puzzle Quest w modelu free-2-play.

Tasty Family

Przygodówka z pixel-artową grafiką. Wcielamy się w młodego czarodzieja, którzy przypadkowo zamienił członków rodziny w zwierzęta i zwierzęta w ludzi.

Comments

comments