Po wielkim sukcesie symulatora remontów House Flipper, zapowiedziano kolejny – renowacji stacji kolejowych. Spółka PlayWay postanowiła iść za ciosem i tym razem wzięli się za opuszczone stadiony.

Studio Nesalis Games pracuje nad grą Stadium Renovator, która jest kalką gry Train Station Renovation. Gracz będzie mógł zakupić opuszczony stadion i poprzez prace remontowe doprowadzić go do dawnej świetności. Gdybyście nigdy nie przeprowadzali remontu tego typu obiektu podpowiem, że chodzi o wymianę i dbanie o murawę, wycinanie krzewów, zbieranie śmieci, odnawianie instalacji elektrycznej, trybun, pomieszczeń socjalnych czy terenów wokół stadionu oraz montowanie zabezpieczeń przy wejściach dla kibiców. W sumie jest to symulator ogrodnika, złotej rączki i obsługi stadionowej. Co ciekawe, studio Nesalis Games tworzy też symulator operatora kamer miejskich City Eye.

Na szczęście Stadium Renovator to także symulator organizatora eventów, bo na swoich obiektach rozsianych na całym globie, będzie można organizować zawody sportowe i wydarzenia kulturalne. Zapomniałbym o symulatorze marketingowca, gdyż gracz będzie pozyskiwał sponsorów i szukał reklamodawców. Takie 5 w 1. Premiera Stadium Renovator na PC przewidziana jest na rok 2019.

Pole do kolejnych gier tego typu jest nieskończone. Renowator pubów, przystanków komunikacji miejskiej, szaletów, barów szybkiej obsługi, cyrków, pól golfowych i cmentarzy. Jeśli któryś z wymienionych pomysłów pojawi się w przyszłości, zgłoszę się o procent od sprzedaży. Prawda jest taka, że jeśli je tworzą, to musi to się opłacać. Niech dziewięć się zwróci a ten dziesiąty okaże się hitem sprzedażowym. A przecież o to w tym biznesie chodzi. To może symulator wydawcy symulatorów?

Comments

comments