Podczas trwania PGA jeden z deweloperów poinformował mnie, że Steam zaprasza polskich twórców do szykowanej przez giganta promocji. Wiąże się ona ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do twórców z naszego kraju 12 października wpłynął taki oto emial od Steama:

„Drogi partnerze Steamworks, Aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przypadającą na 11 listopada 2018 roku, a także uhonorować obecność na platformie Steam polskich producentów i wydawców gier, zdecydowaliśmy się zorganizować promocję gier stworzonych przez polskich deweloperów. […] Pragniemy zaprosić was do udziału w tym wydarzeniu. […]”

Jak informuje Valve, promocja odbędzie się w dniach 6-9 listopada i przypominać ma znane użytkownikom Steama „Szaleństwo w środku tygodnia”. Wyprzedaż ma dotyczyć tylko gier polskich. Niestety listę dostępnych produkcji i jak wielkie będą obniżki dowiemy się prawdopodobnie w dniu startu przeceny.

To naprawdę fajny gest ze strony Steama, gdyż tego typu przeceny potrafią napędzić sprzedaż danej gry i w krótkim czasie dać zarobić sporą kwotę twórcom. Oczywiście Valve też swoje dostanie. Poinformujemy Was jak tylko uda się coś ustalić.

Comments

comments