Dla każdego to jest oczywiste, ale dopiero teraz mamy oficjalne potwierdzenie od CD Projektu. Cyberpunk 2077 doczeka się minimum trzech wersji pudełkowych.

W środę spółka CD Projekt podpisała umowę dystrybucyjną z Warner Bros. Home Entertainment Inc. Co prawda dotyczy ona USA, Kanadę i Meksyk, ale można swobodnie zakładać, że podobnie będzie w Europie. Chodzi konkretnie o wydanie Cyberpunka 2077 w wersji pudełkowej na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

„Przedmiotem Umowy jest udzielenie przez Spółkę na rzecz WBHE licencji wyłącznej na korzystanie z gry „Cyberpunk 2077″ w wersji na komputery PC oraz konsole PlayStation®4 i Xbox One, w zakresie koniecznym do prowadzenia dystrybucji wersji pudełkowej […] przez WBHE na obszarze obejmującym Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk oraz ich terytoria zależne i stowarzyszone.” – podaje spółka w komunikacie.

W marcu CD Projekt chwalił się sprzedażą serii Wiedźmin na poziomie 33 milionów kopii. Co ciekawe, w okresie po premierze trzeciej części przygód Geralta, najchętniej kupowana była wersja pudełkowa – 71%. Nie ma się co dziwić, bo wydanie było bogate, co bardzo chwalili sobie gracze. Wraz z upływem czasu sprzedaż wersji cyfrowej rosła i w roku 2017 osiągnęła 74%. To prawdopodobnie efekt różnego rodzaju promocji, bundli itd.

Wcale nie zdziwię się, jeśli podobny los czeka Cyberpunk 2077. Wypełnione gadżetami pudełko, do tego osobno wersja kolekcjonerska, a gracze tłumnie najadą sklepy. Ja na pewno.

Comments

comments